מייבש ידיים או מתקן לניגוב ידיים?

מייבש ידיים הינו מתקן המיועד לייבוש ידיים, כשמו כן הוא.

בעבר, היו קיימים סוגים שונים של מייבשי ידיים כגון: מתקן לייבוש ידיים הפועל באמצעות מגבות בד מגולגלות היושבות בתוך מתקן המאפשר למשתמש לנגב את ידיו ולאחר השימוש המשתמש הבא בתור מגלגל את מגבת הבד ומייבש את ידיו בחתיכת בד נקייה ויבשה.
עברו להם כמה שנים ואנשים הפכו למודעים יותר והבינו כי מתקן זה אינו היגייני וסטרילי מספיק (כמובן שזה נבע גם בשל מחלות שצצו להם עם השנים שלא היו מוכרות קודם לכן).
כתוצאה מכך נוצר צורך במתקן היגייני וסטרילי יותר שישמור יותר על ההיגיינה האישית של המשתמש.
מייבש ידיים חשמלי ענה על צורך זה בכך שהמגע היחיד של האדם המעוניין לייבש את ידיו היה עם מים בלבד ולאחר מכן עם אוויר חמים ונעים הזורם בעוצמה שמייבשת את הידיים.

כיום, קיימים דגמים רבים של מייבשי ידיים החל מ- מייבש ידיים חשמלי, מייבש ידיים מפלסטיק או מנירוסטה, מייבש עם לחצן או בלי (אוטומטי).
לאחרונה, בערך לפני כ-3-4 חודשים יצא מייבש ידיים חדש בשוק המייבש את הידיים בשניות בודדות בלבד. מייבש ידיים זה אומנם עדיין יקר בהשוואה למייבשי הידיים האחרים הקיימים בשוק אך מייבש זה באמת מייבש את הידיים.

כששואלים אותי מה עדיף? מייבש ידיים חשמלי או מתקן לניגוב ידיים?

התשובה שלי בדרך כלל זהה. אני שואל את הלקוח במה הוא היה משתמש ולאיזו מטרה מיועד מייבש הידיים. מרבית האנשים שמגיעים למבנה ציבורי כלשהו ונתקלים במייבש ידיים בתא השירותים במרבית המקרים מוותרים על השימוש במתקן זה מאחר והם יודעים כי הוא לא באמת מייבש את הידיים ועושה חצי עבודה בלבד ואת החצי השני משלימים להם הבגדים שלנו.

הלקוחות שבסופו של דבר רוכשים מייבש ידיים עושים זאת מאחד משתי הסיבות הבאות:

הם חייבים להכניס במקום ציבורי מתקן לייבוש ידיים מסוג זה או אחר והדרך הקלה והנקייה ביותר היא באמצעות מייבש ידיים
הם מעוניין לחסוך בכסף – אומנם מייבש ידיים הינו מוצר לא זול אך לטווח הארוך הוא זול משמעותית מאחר ואין צורך ברכישת נייר לניגוב ידיים, תחזוק תא השירותים קל יותר והמקום תמיד נראה נקי יותר
אז מדוע עדיף מתקן לניגוב ידיים ולא מייבש?
מסיבה אחת פשוטה: מרבית האנשים מעדיפים לנגב את ידם באמצעות נייר המיועד לכך שבטוח יעשה את העבודה להבדיל ממייבש ידיים.
חשוב לציין ולהזכיר שוב כי כיום קיים בשוק דגם של מייבש ידיים שבאמת עושה את העבודה ומייבש ידיים במהירות רבה יותר מאשר נייר.

אז להחלטתכם, מייבש ידיים VS מתקן לניגוב ידיים – מה עדיף?