כיצד לבחור לוקרים לעסק

כיצד לבחור לוקרים לעסק שלך?

עסקים מסוימים צריכים לאפשר לעובדים או ללקוחות שלהם לאחסן ציוד וחפצים אישיים. מועדוני ספורט וחדרי כושר, בריכות שחייה, בתי ספר ואפילו משרדים  או חנויות – כולם צריכים לאפשר למקבלי השירות או לעובדים לאחסן את החפצים שלהם באופן בטוח, מסודר ומוגן. לשם כך ניתן להציב לוקרים, ובכך בעצם להעניק להם אפשרות לשמור את החפצים שלהם במקום בטוח ופרטי. אז איך בוחרים את הלוקרים לעסק? ואילו עסקים צריכים לוקרים? על כך במאמר הבא.

 

אילו בתי עסק לרוב צריכים לוקרים?

יש כמה סוגים של בתי עסק שזקוקים ללוקרים, בין מדובר ברווחת העובדים, ובין אם מדובר ברווחת הלקוחות.

 

לוקרים לבתי ספר

תלמידים רבים זקוקים ללוקר כדי להימנע מסחיבה של ספרים כבדים מדי יום, וגם כדי לאחסן חפצים אישיים במקום בטוח, מוגן ואישי. הלוקר הוא גם חלק מהנוף של בית הספר וחלק מהאווירה שבו, ולכן כדאי להציב לוקרים לבתי ספר. כך ניתן לאפשר לתלמידים שימוש נוח במהלך יום הלימודים, וגם לגרום לבית הספר להרגיש מזמין ונעים יותר עבור התלמידים שלו.

 

בריכות ציבוריות

בריכות ציבוריות כמו קאנטרי קלאב צריכות לאפשר למתרחצים לאחסן את החפצים שלהם ללא חשש. על החפצים האישיים אי אפשר לשמור בזמן הרחצה והשחייה, ולכן לוקרים הוא פתרון מצוין לשמירה על הפרטיות והגנה מפני גניבות. מתרחצים מביאים איתם כמות גדולה יחסית של ציוד, החל ממגבת ובגדים להחלפה ועד לכלי רחצה, ולכן כדאי להציב לוקרים למלתחה או במעברים בגודל ובמספר המתאימים.

 

חדר כושר

חדרי כושר וכל עסק אחר שנותן שירות בתחום הזה (למשל סטודיו ליוגה או פילאטיס, מכוני אומנויות לחימה, התעמלות מסוגים שונים ועוד), צריך לאפשר למתאמנים לאחסן את הציוד שלהם בזמן האימונים. מתאמנים רבים מביאים איתם ציוד אישי, והם יוכלו להתאמן בראש שקט כאשר הם יידעו שהחפצים שלהם מוגנים ונעולים.

 

מדוע צריך לוקרים במקום העבודה?

רווחת העובדים היא חלק בלתי נפרד מהתנאים במקום העבודה, וחשוב להעניק לעובדים את האפשרות לאחסן את הציוד שלהם במקום שהוא נקי, בטוח ונעול. מעבר לרווחת העובדים, הצבת לוקרים תאפשר סדר וארגון במקום העבודה, ותמנע מצב שבו התיקים והחפצים האישיים של העובדים מפוזרים בכל אזור העסק ולמעשה יוצרים מראה לא מסודר. בעצם, כולם מרוויחים: העובדים מקבלים מקום נוח ופרטי משלהם, והמעסיקים מקבלים סדר וניקיון בתחומי העסק.

 

כיצד תבחר נכון ארונות לוקר לעסק שלך?

  • גודל הלוקר – גודל כל לוקר צריך להתבסס על הציוד שהמשתמשים יצטרכו. למשל אם מדובר בבית ספר, ייתכן שתלמידים יצטרכו לוקר גבוה שיכול לאכלס ספרים בגובה מסוים וגם להשאיר מקום לציוד נוסף. מתאמנים יצטרכו מספיק מקום לבגדים ולציוד הפרטי שלהם ולכן אולי יצטרכו לוקר עמוק יותר, שחיינים יצטרכו מקום לבגדים ולכלי רחצה, ועוד. כדאי להקציב ארונות לוקר בגודל מספק, כדי שיוכלו לענות על הצרכים של המשתמשים.
  • מספר הלוקרים – מספר הלוקרים צריך להתאים למספר המשתמשים הצפוי בהם. אם מדובר במקום עבודה וצריך לוקר לעובדים, לא צריך להציב מאות לוקרים, אלא יספיקו כמה עשרות ואפילו בודדים בהתאם לגודל העסק (וכמובן ניתן תמיד להוסיף). אם מדובר בבריכה ציבורית למשל, יש צורך במספר גבוה יותר של לוקרים.
  • סוג הנעילה – יש לוקרים שנעולים באמצעות מנעול קוד או מנעול רגיל שאותם מתקינים על לולאת מתכת, ויש לוקרים שמגיעים עם מנגנון מובנה שדורש מפתח או קוד. עליכם להחליט במה אתם מעוניינים, כאשר יש לקחת בחשבון שעל מנגנון מובנה יש לבצע פיקוח כדי להעניק את הקודים או המפתחות למשתמשים, ולקבל אותם בחזרה בסוף השימוש.
  • חומר הגלם – לוקרים שונים עשויים ממגוון חומרי גלם, שיתאימו לתנאים שונים בשטח. למשל, לוקרים ממתכת לא בהכרח יתאימו למקום עם הרבה לחות כמו מלתחות בבריכות ציבוריות כי הם עלולים להחליד, ולכן עדיף לבחור בחומר גלם כמו טרספה, שמיועד למקומות לחים והוא אפילו דוחה עובש. בכך הם ישרתו אתכם לאורך זמן ולא יצברו בלאי מהיר, וגם יציגו למתרחצים מראה נקי, מטופח ומסודר באזור.
  • מידות – יש להחליט על מידות הלוקרים בהתאם לגודל החלל שבו הם יוצבו. אם אתם לא בטוחים מה המידות הדרושות לכם, כדאי לפנות לבעלי מקצוע עם מידות החלל ולבקש את עצתם המקצועית בנושא.

 

חשיבות הלוקרים לעיצוב של העסק

מלבד הרווחה של העובדים והלקוחות, שהיא חשובה בפני עצמה, הלוקרים הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב של העסק. הם מתפרסים על גבי הקיר, יש להם צבע ונוכחות, ובמקרים מסוימים הם חלק בלתי נפרד מהאווירה ומהנראות של המקום (כמו במקרה של בתי ספר). על כן, ניתן להתאים את הלוקרים לעיצוב של העסק, וכדאי לבחור בלוקרים שלא יסתרו את האמירה העיצובית של המקום. אם אתם לא בטוחים איך לעשות זאת, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המומחים בתחום או עם מעצבי פנים.

 

סיכום

לוקרים הם כלי נוח לאחסון, ויש בתי עסק שלא יכולים לוותר עליהם. ההשקעה בלוקרים היא השקעה לטווח רחוק, ולכן כדאי לבחור בלוקרים המתאימים על פי הצרכים שלכם. לא בטוחים במה לבחור ואיך לעשות זאת? אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח להעניק לכם מהידע ומהניסיון שלנו בנושא, ויחד אתכם נבחר את הלוקרים המתאימים לכם ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email